Programm Mängukava Piletid Korraldajad Kontaktid Toetajad Uudised Huvitavat
Ristsõna     inenglish

 

 

 

 

täname

Pärnu Rahvusvaheline Monoteatrite festival MONOMAFFIA

Eestis on juba mitmeid teatrifestivale. Pärnus pole veel regulaarset teatrifestivali traditsiooni tekkinud, kuigi siit sai 1990. aastatel alguse praegu Rakveres toimuv Baltoscandali festival. Ometi sobiks Pärnu kultuurisuvesse muude ürituste kõrvale üks teatrifestival imehästi. Nende mõtete pinnalt sündiski MONOMAFFIA.

MONOMAFFIA erineb teistest Eesti teatrifestivalidest selle poolest, et keskendub eeskätt näitlejale kui kesksele tegijale teatris, ilma kelleta ei saaks lavastus kuidagi toimida. Laval on üks mees või naine. Ja tema vastas on publik. Monolavastused võimaldavad intiimset ja erilist kontakti näitleja ja vaatajate  vahel. Kuna näitlejal pole laval partnereid, muutub vaatajate osalus eriti oluliseks sünergia loomisel. Pole võimalik millegi taha peituda, tähelepanu langeb üksiti tema isikule ja detailidele, mille kaudu sünnib igal hetkel roll ja ühtlasi lugu.  

Festivali kolmepäevasesse programmi kuulub 9 monolavastust nii Eestist kui naaberriikidest. On erinevaid žanreid. On teatrit erinevatele vanusegruppidele. On noori ja kogenud teatritegijaid. Saab naerda ja nutta.

Kohtumiseni festivalil!

 

 

©carmiila2011

monomaffia pärnu theatre festival

au2011